Home

Mikrokredīts ar ALTUM portfeļgarantiju: atbalsts uzņēmumu attīstībai

11. aprīlis 2022

Mikrokredīts ar ALTUM garantiju jeb aizdevums bez ķīlas ir labs instruments biznesa mērķa sasniegšanai, jo ir pieejams uzņēmējiem bez nekustamā īpašuma nodrošinājuma un visu var veikt attālināti vienas dienas laikā.

Laikā, kad biznesa vide mainās ne pa dienām, bet pa stundām, jāspēj gan ātri pieņemt biznesa lēmumus, gan pielāgoties tā brīža situācijai. Piemēram, pašreizējās ģeopolitiskās situācijas dēļ varam paredzēt pieprasījuma pieaugumu pēc graudaugiem, kas varētu dot iespējas uzņēmējiem audzēt ražošanas apjomus. Vai arī rodas vajadzība  investēt jaunas interneta veikala mājas lapas izveidē, vai piegādes ķēdes izveidošanā. Protams, šāda tipa investīcijas bieži ir neplānotas, līdz ar to tām ir jāmeklē finansējums. 

Tieši šādiem gadījumiem 2020. gada pavasarī Citadeles sāka piedāvāt aizdevumu bez ķīlas jeb mikrokredītu ar ALTUM portfeļgarantiju, kas sniedz iespēju maziem un vidējiem uzņēmumiem 30 minūšu laikā saņemt līdz 70 000 eiro finansējumu attīstības plāniem.

Redzam, ka šis finansējuma veids ir ieguvis mazo un vidējo uzņēmēju atzinību, īpaši starp tirdzniecības, ražošanas un celtniecības uzņēmumiem, un tas ir visvairāk izmantotais aizdevums, kas pieejams uzņēmumiem bez nekustamā īpašuma nodrošinājuma.

Kas ir mikrokredīts?

Tas ir aizdevums, kas uzņēmumam tiek piešķirts dažādu vajadzību realizēšanai – sākot no nelielu remontdarbu īstenošanas, beidzot ar noliktavas piepildīšanu pirms aktīvās sezonas.

Citadeles mikrokredītam ir divi veidi. Mikrokredīts uzņēmējam sniedz iespēju saņemt aizdevumu no 1000 līdz 20 000 eiro, atkarībā no uzņēmuma apgrozījuma. Aizdevuma atmaksas termiņš ir līdz pieciem gadiem. Šis aizdevuma veids uzņēmējiem ir pievilcīgs, jo aizdevumu nav nepieciešams nodrošināt  ar nekustamo īpašumu. 

Lielāku aizdevuma summu ir iespējams saņemt ar finanšu institūcijas ALTUM garantiju. Šis produkts tika radīts 2020. gada sākumā un jau pagājušajā gadā vairāk nekā 70 % no visiem izsniegtajiem mikrokredītiem bija tieši mikrokredīts ar ALTUM portfeļgarantiju. Saņemot finansējumu ATUM portfeļgarantijas ietvaros nedaudz mainās nosacījumi – šāds aizdevums tiek piešķirts mazo un vidējo uzņēmumu investīcijām vai apgrozāmajiem līdzekļiem, kuri pēdējos trīs fiskālajos gados nav pārsnieguši maksimālo (De minimis) valsts atbalsta apjomu jeb 200 000 eiro. Maksimālā aizdevuma summa var būt līdz 70 000 eiro, atkarībā no uzņēmuma apgrozījuma. 

Protams aizdevumu mērķi ir dažādi – apgrozāmiem līdzekļiem, lai varētu iegādāties papildus materiālus gadījumos, kad pēkšņi pieaug pasūtījumu skaits, tāpat finansējums var būt nepieciešams pēkšņai tehnikas iegādei – neviena situācija un uzņēmēja vajadzības nav identiskas. Tāpēc arī aizdevuma atmaksa iespējama dažādos veidos – izveidojot grafiku, kas ērts pašam uzņēmējam, vai noformējot kredītlimitu ar X Business maksājumu karti. Kredītlimitu gan nebūs iespējams izmantot mikrokredīta ar ALTUM garantiju gadījumā.

Arī nepieciešamās summas katram uzņēmumam atšķiras, tāpat maksimālo aizdevuma summu ietekmē uzņēmuma finanšu rādītāji un nozarē notiekošais. Piemēram, pandēmijas pirmajā gadā vidējā darījuma summa mikrokredītam ar ALTUM garantiju bija 41 000 eiro, savukārt 2021. gadā vidējā summa ir pieaugusi līdz 50 000 eiro.  

Kā pieteikties mikrokredītam?

Digitālajā laikmetā visu var izdarīt ne tikai attālināti, bet arī ātri. Gan Citadeles, gan citu banku klienti aizdevumam var pieteikties mājas lapā vai Citadeles internetbankā. Pēdējā laikā teju 80 % no visiem pieteikumiem mikrokredītam iesniegti attālināti.  Vēl viens ieguvums no attālinātās pieteikuma iesniegšanas ir ātrums, kādā var saņemt atbildi par konkrētajam uzņēmumam pieejamo aizdevuma summu un procentu. Vairums gadījumu atbildi būs iespējams saņemt uzreiz. Ja uzņēmums vēl nav Citadeles klients, uzņēmējam jāiesniedz bankas konta izraksts par pēdējiem 12 mēnešiem. Tomēr arī šajos gadījumos izvērtēšana neaizņems vairāk par dažām stundām.

Vairāk par mikrokredītu ar ALTUM garantiju uzziniet Citadeles mājas lapā: https://www.citadele.lv/lv/business/microloan/


Šīs mājas lapai darbībai nav pilna Internet Explorer pārlūkprogrammas atbalsta!