Home

Kā samazināt pamesto grozu skaitu?

11. aprīlis 2022

Pircēji vēlas par pirkumiem internetā norēķināties ātrāk un ērtāk, tomēr vairākos pētījumos parādās acīmredzama tendence – vairāk nekā puse  vai pat divi no trīs pirkuma groziem tiek pamesti. Klix ir risinājums, kas šo tendenci var mainīt.

Kāpēc pircēji nepabeidz pirkumus?

Viens no iemesliem, kāpēc pircējs izvēlas tomēr neiegādāties nolūkoto preci, ir prasība pirms pirkuma veikšanas reģistrēties tirgotāja mājaslapā. Tas var nebūt ērti, ja tur esošās preces nav jāiegādājas bieži, klients negrib dalīties ar saviem personas datiem vai vienkārši nevēlas tam tērēt laiku, kā arī saņemt e-pastus no šī uzņēmuma. Citadele izpētīja, ka no visiem nepabeigtajiem maksājumiem ap 20 – 30% gadījumos iemesls ir obligātā prasība reģistrēties.

Otrkārt, brīdī, kad klients ir gatavs samaksāt par pirkumu, nav redzams, kur to var izdarīt vai arī ar attiecīgo maksājumu karti nav iespējams norēķināties. Tāpēc pircējs nekavējas atstāt savu iepirkumu groziņu un doties pie cita tirgotāja, kur konkrētā prece ir pieejama un iespējams norēķināties ērtākā veidā. 

Treškārt, vēl viens būtisks iemesls nepabeigtam maksājumam – pirkuma gala cena ir pārāk augsta jeb par to jāmaksā vairāk nekā plānots. Tas īpaši attiecas uz situācijām, kad ir vēlme iegādāties vairākas preces. Lielākoties jau pircēji nerēķina, cik viss kopā varētu izmaksāt. Taču, kad nonāk līdz pirkuma noformēšanai un maksājumam un ierauga gala cenu – tā var šķist pārāk augsta. Tajā brīdī pircēji bieži sāk šaubīties, nereti nonākot pie lēmuma preci nopirkt kaut kad vēlāk vai arī neiegādāties to vispār. 

Protams, ir vēl daudz citu iemeslu, kāpēc pircējs nepabeidz maksājumu un preci neiegādājas, taču šie trīs augstāk minētie ir aktuālākie un turpina parādīties klientu aptaujās. Tieši tāpēc Citadele radīja risinājumu Klix, kas palīdz tirgotājiem palielināt pārdošanas apjomus un mazināt šķēršļus, kas klientu attur no pirkuma noformēšanas. 

Trīs Klix funkcijas, kas ļaus noformēt pirkumu dažu sekunžu laikā

Pircējam maksāšana ar Klix risinājumu sākas divos veidos – vai nu ar lietotnes Klix lejupielādi vai satiekot Klix kādā no vairāk nekā 400 internetveikaliem, kur risinājums šobrīd jau pieejams. Ja pircējs izvēlas lejuplādēt lietotni, tad tā jāinstalē savā Android vai iPhone viedtālrunī Klix lietotne un pēc tam jānorāda prasītā informācija – telefona numurs, vārds, uzvārds, e-pasta adrese, jāizveido piecu ciparu PIN kods un jāpievieno viena vai vairākas maksājumu kartes. Kad tas izdarīts, iepirkties internetveikalos būs krietni vienkāršāk un ātrāk. 

Klix risina visus trīs iepriekš minētos sarežģījumus, kas attiecas uz maksājuma veikšanu, kā arī palīdz tirgotājam būtiski samazināt nepabeigto darījumu skaitu, piedāvājot trīs funkcijas. 

Klix Checkout
Iespēja ātri un vienkārši noformēt pirkumu bez nepieciešamības reģistrēties. Viss, kas jādara – vispirms jāapskatās, vai konkrētais tirgotājs piedāvā maksājumus ar Klix. Tālāk atliek nospiest pogu “Ātrā apmaksa” un norādīt savu tālruņa numuru. Pēc tam maksājums jāapstiprina Klix lietotnē, nospiežot “Pabeigt maksājumu” un ievadot savu izveidoto PIN kodu vai ar citu drošības risinājumu. Šie daži soļi ir viss, kas pircējam jāveic, iepērkoties e-veikalā ar Klix. Principā tas aizstāj pat padsmit darbības, kas nepieciešamas maksājuma veikšanai, jo šajā gadījumā nav vajadzīgs norādīt kartes un personas datus. Tas viss jau atrodas Klix sistēmā, tāpēc arī pārdevējs saņems tikai klienta maksājumu ne kartes datus. 


Klix Pay
Risinājums  ļauj norēķināties ar iecienītākajām maksājumu kartēm vai banklink – tiek pieņemtas Citadele, SEB, Swedbank, Luminor, Visa un Mastercard norēķinu kartes.  Būtiski atzīmēt, ka lietotājs Klix var pievienot līdz piecām norēķinu kartēm. Klix Pay risinājumā pagaidām lielāku pievienoto vērtību redzēs tirgotāji, jo ar vienu risinājumu tie saņem visu populārāko banku maksājumu iespējas, kas citādi būtu jāslēdz ar katru banku atsevišķi.

Klix Pay Later
Ja pirkuma gala summa klientam šķiet pārāk liela un to nav iespējams uzreiz samaksāt, ir pieejams Klix Pay Later. Tā ir “Buy now, pay later” jeb “pērc tagad un maksā vēlāk” veida funkcija, kad aizdevējs par pirkumu samaksā pircēja vietā, un pircējs šo naudu vēlāk atdod. Unikalitāte slēpjas tajā, ka naudas aizdevējs ir kāds no vairākiem Klix sadarbības partneriem. Lai nonāktu pie šīs iespējas, pircējam, veicot darījumu, pie apmaksas metodēm jāizvēlas “Maksāt pa daļām”.  Pēc tam jāaizpilda īsa veidlapa par savu finansiālo situāciju un ģimenes stāvokli un jānospiež poga “saņemt piedāvājumus”. Tālāk šī informācija tiks aizsūtīta  aizdevējiem, kuri tiešsaistes režīmā veiks aprēķinus, lai noskaidrotu, kāds piedāvājums klientam būs atbilstošākais. Šie aizdevēji strādās ar dažāda riska līmeņa klientiem, tāpēc principā teju jebkurš pircējs var saņemt individuālu aizdevumu. Kad aizdevēji dažu minūšu laikā nonākuši pie konkrētiem piedāvājumiem, pircējs izvēlas sev atbilstošāko  un ar kvalificēto Smart-ID vai ar Citadele digilink elektroniski paraksta līgumu. Pēc tam atgriežas tirgotāja mājaslapā, kur tiek informēts, ka pirkums bijis veiksmīgs un tirgotājs saņēmis maksājumu no aizdevēja.  Tālāk klients izvēlas, kādā veidā veiks aizdevuma apmaksu – cik maksājumos.  Šobrīd Klix Pay Later funkcionalitāti jau aktīvi izmanto airBaltic klienti. Klientiem Latvijā tagad ir iespēja iegādāties biļetes un samaksāt par tām bez papildu izmaksām viena, trīs vai sešu mēnešu laikā, atkarībā no biļetes cenas.  

Klix ieviešana un izmantošana ir uzņēmumiem draudzīga

Ja pircējam Klix uzstādīšana un lietošana nevajadzētu sagādāt nekādas problēmas, tad ar tirgotājiem ir līdzīgi – ieviešana ir salīdzinoši vienkārša un ātra. Ja tirgotājs lieto kādu no populārākajām e-komercijas platformām, piemēram, Shopify, Mozello, Woocommerce, Magento, OpenCart, PrestaShop, tad risinājuma ieviešana notiek pēc “plug & play” principa, kas nozīmē, ka Klix uzreiz var sākt lietot. Ja izmanto kādus savam e-komercijas biznesam pielāgotākus risinājumus, tad nepieciešams nedaudz vairāk pastrādāt pie Klix integrācijas, izmantojot pakalpojuma API. Taču arī šis process ir vienkāršots un integrāciju palīdz veikt Klix  atbalsta komanda. Klix mājaslapā ir pieejami dažādi ieteikumi, padomi un tehniskais atbalsts, kā šo procesu tirgotājam padarīt pēc iespējas ātrāku un vienkāršāku. 

Klix kopumā sniedz ērtas, ātras, drošas un vienkāršas pirkuma apmaksas iespējas, kas pierādās arī skaitļos. Izmantojot Klix, tirgotājs savus pārdošanas apjomus var palielināt no 10 līdz pat 30 %. 

Konta atvēršana 20 minūtēs

Ja uzņēmējs nav Citadeles klients un vēlas par tādu kļūt, lai izmantotu plašo finanšu pakalpojumu klāstu, kopš 2021. gada vasaras Latvijā reģistrētie uzņēmumi var atvērt kontu Citadelē attālināti vidēji 20 minūšu laikā jebkurā diennakts laikā bez video zvana vai bankas filiāles apmeklēšanas. 

Lai kvalificētos attālinātai konta atvēršanai, uzņēmumam jābūt reģistrētam Latvijā un uzņēmuma pārstāvim ar vienpersoniskām paraksta tiesībām jāizmanto kvalificēts elektroniskais paraksts identifikācijai (SmartID QES, eParaksts eID un eParaksts mobile) un pieteikuma parakstīšanai. 


Šīs mājas lapai darbībai nav pilna Internet Explorer pārlūkprogrammas atbalsta!