Home

Izaugsmes pamatā ir regulāra biznesa datu analīze

28. marts 2022

Katru dienu uzņēmumam svarīgos parametrus aplūko tikai 13 % Latvijas uzņēmēju. Uzņēmumam saistošo datu regulārs un aktīvs monitorings ir viens no atslēgas faktoriem, lai uzņēmējs spētu analizēt savu darbību un nepieciešamības gadījumā to pielāgot. Te palīdzīgu roku var sniegt Citadeles biznesa portāls. 

Citadele izveidojusi jaunās paaudzes biznesa portālu, kas īpaši parocīgs mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, jo ļauj vienuviet apkopot visus ienākošos maksājumus, analizēt e-komercijas vai klātienes tirdzniecības datus un pat nosūtīt saviem klientiem automātiski ģenerētus elektroniskos rēķinus. Balstoties uz klientu segmentu, var veikt padziļinātāku analīzi par labāko biznesa dienu vai stundu, analizējot klientu plūsmu tirdzniecības vietās.

Dati – biznesa attīstības kapitāls

Pandēmijas ietekmē tirgotājiem gandrīz divkāršojies dažādu ienākošo maksājumu skaits un datu apjoms, līdz ar to pieauguši administratīvajiem procesiem un biznesa vadībai vajadzīgie resursi. e-komercijas apjomi aug straujāk nekā uzņēmēju paradumi sekot līdzi pārdošanas rezultātiem un spēja uz tiem operatīvi reaģēt. Tādu līmeni, kādā pandēmija pacēla e-komerciju Baltijā, eksperti paredzēja organiski sasniegt tikai 2026. gadā, tāpēc arī uzņēmējiem ir jāprot pielāgoties tik straujam attīstības ciklam un jāspēj tikt galā ar lielākajiem izaicinājumiem – atbilstošu maksājumu veidu piedāvāšanu un efektivitātes izmērīšanu.

Katrs pirkums ir biznesa datu elements, kas, prasmīgi analizēts, var palīdzēt identificēt iespējas vai riskus, piemēram, kad noris aktīvākie iegādes brīži, un kuri ir klientu iecienītākie maksājuma kanāli. Šos datus skatot regulāri, uzņēmējs var operatīvi pieņemt svarīgus biznesa lēmumus par, piemēram, darba laika optimizāciju, maksājuma iespēju papildināšanu un mājaslapas funkcionalitātes stiprināšanu. Mūsdienās uzņēmējam biznesa datiem jāspēj viegli piekļūt un tos apstrādāt no teju jebkuras vietas pasaulē, un tieši pieejamība un pārskatāmība viedierīcēs ir viens no parametriem, ko kā svarīgu izceļ Citadeles biznesa portāla lietotāji. 

Kā optimizēt rēķinu izrakstīšanu

Pieaugot pirkumiem internetā, palielinās arī atgriezto pirkumu skaits un atkarībā no biznesa modeļa – rēķinu apjoms, kas jāizraksta. No uzņēmēju aptaujām secināts, ka pirkumu atgriešana e-komercijas tirgotājiem sagādā galvassāpes, tāpēc ir ieviesta iespēja to izdarīt ar vienu klikšķi – Citadeles biznesa portāls piedāvā automātiski izveidot rēķinu un nosūtīt to klientam e-pastā. Tādējādi tiek atslogots arī uzņēmēja klients, jo rēķina saite aizved pa tiešo uz maksājuma formu un nav pašam jākopē dati.  

Citadeles biznesa portāls nerada papildu izmaksas 

Citadeles biznesa portāls ir risinājums, kas pieejams bankas klientiem – e-komercijas un klātienes tirgotājiem – esošo bankas pakalpojumu ietvaros, neradot papildu izmaksas. Biznesa portāls ir universāls instruments, kas klientiem ikdiena palīdz ienākošās transakcijas apstrādāt, analizēt un pieņemt ātrus, uz datiem balstītus biznesa lēmumus  jebkurā laikā, vietā un ierīcē.

Konta atvēršana 20 minūtēs

Ja uzņēmējs nav Citadeles klients un vēlas par tādu kļūt, lai izmantotu plašo finanšu pakalpojumu klāstu, kopš 2021. gada vasaras Latvijā reģistrētie uzņēmumi var atvērt kontu Citadelē attālināti vidēji 20 minūšu laikā jebkurā diennakts laikā bez video zvana vai bankas filiāles apmeklēšanas. 

Lai kvalificētos attālinātai konta atvēršanai, uzņēmumam jābūt reģistrētam Latvijā un uzņēmuma pārstāvim ar vienpersoniskām paraksta tiesībām jāizmanto kvalificēts elektroniskais paraksts identifikācijai (SmartID QES, eParaksts eID un eParaksts mobile) un pieteikuma parakstīšanai. 

Latvijas un Lietuvas uzņēmēju aptauju par investīcijām digitālajos un e-komercijas rīkos banka Citadele veica sadarbībā ar pētījumu aģentūra Norstat, 2021. Gada augustā, katrā valstī aptaujājot pa 510 uzņēmumiem.


Šīs mājas lapai darbībai nav pilna Internet Explorer pārlūkprogrammas atbalsta!