Home

Drošības padomi uzņēmējiem mobilo ierīču izmantošanai finanšu darījumiem

28. marts 2022

Samsung drošības eksperti sagatavojusi drošības padomus uzņēmējiem, kuri ikdienā savu mobilo ierīci izmanto darbam un finanšu darījumu veikšanai.

Vairāk kā 200 000 individuālie uzņēmēji visā Baltijā kā alternatīvu ierastajam kases aparātam un POS terminālim šobrīd var apsvērt iespēju bezkontakta maksājumu pieņemšanai izmantot savu viedtālruni vai planšetdatoru, kurā instalēts Citadele Phone POS

Izstrādātā Citadele Phone POS lietotne atbilst augstākajiem drošības standartiem, taču laikā, kad kibernoziedznieku uzbrukumi kļūst aizvien sarežģītāki, ikvienam būtu jāpievērš papildu uzmanība viedierīču pamata drošības risinājumiem. 

Zema izpratne par drošības risinājumiem

53 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka neko nav dzirdējuši par īpašiem drošības risinājumiem, kas palīdz pasargāt mobilajā ierīcē esošus datus, atklāj Samsung Electronics Baltics veiktā aptauja*. Par papildus viedierīču drošību rūpējas tikai 5 % iedzīvotāju. Pirmais un vienkāršākais solis viedtālruņa pamata aizsardzības nodrošināšanai ir tā bloķēšana ar PIN kodu, taču 15 % iedzīvotāju neizmanto nevienu no viedtālruņa bloķēšanas metodēm. Turklāt liels īpatsvars iedzīvotāju (27 %) ar darbu saistītos e–pastus, failus un dokumentus izvēlas uzglabāt arī personīgajā viedtālrunī.

Paroļu pārvaldītāji – viedtālrunī iebūvēts bezmaksas drošības rīks

Neskatoties uz to, ka ražotāji viedtālruņos iestrādājuši papildu drošības rīkus, kas palīdz aizsargāt ierīci, 60 % iedzīvotāju neinteresējas par drošības aktualitātēm digitālajā vidē, pakļaujot sevi liekam riskam. 55 % respondentu arī atzīst, ka neko nav dzirdējuši par tādām programmām kā paroļu pārvaldītāji. Piemēram, Samsung savu ierīču aizsardzību ir pastiprinājis ar drošības platformu Samsung Knox. Pateicoties tai, viedtālrunī ir pieejama jau iebūvēta lietotne Samsung Pass, kas nodrošina visu paroļu, biometrisko, finanšu datu, kā arī citu sensitīvu datu aizsardzību un pārraudzību. Salīdzinājumā ar jebkura cita mobilo ierīču ražotāja risinājumiem, Samsung drošības platforma ir viena no uzticamākajām un visvairāk akreditētajām platformām. Turklāt Samsung ir palīdzējis arī Google standartizēt visas Android operētājsistēmas drošību.

Drošā mape – iespēja atsevišķi uzglabāt ar darbu saistītos datus un lietotnes

Tiem, kuri viedtālruni izmanto kā POS termināli vai uzglabā sensitīvu darba informāciju viedierīcē, īpaši noderīga būs drošā mape. Tā ir atsevišķa un droša vieta, kur pārnest un uzglabāt dokumentus, attēlus un pat lietotnes. No ierastajām mapēm tā atšķiras ar to, ka tai ir papildu drošības slānis un to atslēgt var ar PIN kodu vai biometrijas datiem. Arī tad, ja viedtālrunis tiks atbloķēts, neautorizēts lietotājs šai mapei un tajā esošajiem datiem nevarēs piekļūt.

*Tiešsaistes aptauju 2021. gada oktobrī veica Samsung Electronics Baltics sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat. Aptaujā Latvijā piedalījās 1006 respondenti no dažādām vecuma grupām, Igaunijā – 1012, bet Lietuvā – 1004.


Šīs mājas lapai darbībai nav pilna Internet Explorer pārlūkprogrammas atbalsta!