Home

Aastaauhinna võitis idufirma Selfnamed

02. June 2023

Läti e-kaubanduse aastaauhinna E-kaubanduse täht 2023 võitja on idufirma Selfnamed 

Info meediale

Riia, 2. juuni 2023

Reedel, 2. juunil kuulutati konkursi E-kaubanduse täht 2023 auhinnatseremoonial välja Läti parimad ja kõige innovaatilisemad internetipoed 10 erinevas kategoorias. Kooskõlas žürii hinnanguga krooniti üldliidriks ja Grand Prix võitjaks iduettevõte Selfname, mis annab klientidele võimaluse luua oma sertifitseeritud kosmeetikatoodete sari või tellida oma kaubamärgi logo ja isikupärase disainiga tooteid.

Konkurss E-kaubanduse täht toimub kolmandat korda ja tänavu laekus sellele 274 taotlust. Aastaauhindade jagamisel oli kuum teema eksport ja selle kaudu pakutavad võimalused. Valdkonna spetsialistidest koosnev rahvusvaheline žürii hindas disaini ja kasutatavust osalejate taotluste põhikriteeriumitena. Tänavu on konkursi strateegiline partner logistikaettevõte Omniva ning konkursi auhinnafondi väärtus 20 000 eurot. Kõikide kategooriate parimad e-poed pälvisid auhinnad, mis on kujundatud Artis Nīmanise poolt spetsiaalselt selleks otstarbeks. Tänavuste finalistide kohta saate lähemalt lugeda konkursi “E-kaubanduse täht” kodulehelt.

E-kaubanduse täht 2023 võitjad:

  • väikeettevõtete kategoorias võitis kuldauhinna “PLŪKT”;
  • žürii kõrgeima hinnangu tootjate kategoorias pälvis “Madara Cosmetics”;
  • “Pranama” sai parimaks eksportiva e-poe tunnustuse;
  • jätkusuutlikkuse kategoorias said kõrgeima hinnangu “Leg&Go” ja “Trempel”;
  • “Selfnamed” võitis kuldauhinna iduettevõtete kategoorias;
  • “KSenukai” ja “1a” said kõrgeima hinnangu mitme valdkonna kaupluste kategoorias;
  • žürii hindas parimaks e-teenuse pakkujaks “Zelta Zivtiņa”;
  • “Lulu” ja “Zelt” tunnistati sektori parimateks e-poodideks;
  • platvormpoodide kategoorias läks said žüriilt kõrgeima hinnangu “Leg&Go”, “Daba design” ja “PastelBabyStudio”;
  • “Mobilly”, “RIDE” ja “OX Drive” said žürii diplomid rakenduste kategoorias.

Konkursil toimus ka E-commerce Delfi sponsoreeritud rahvahääletus, kus igaüks sai hääletada kõige parema, mugavama ja efektiivsema lahenduse poolt. Sellel hääletusel tõusis esikohale kaubamärk Northern Grip, mis võitis Delfilt reklaamitoetuse 1000 euro väärtuses. Koostöös rahvusvahelise internetiuuringute ja tehnoloogiafirmaga Gemius selgitati konkursil välja ka ettevõte, mis väärib avalikkuse silmis auhinda tänavusel E-kaubanduse tähe konkursil. Selle uuringu tulemusena võitis Gemiuse auhinna mitme valdkonna kauplus “220.lv”.

Konkursi E-kaubanduse täht eesmärk on tõsta esile ja tunnustada Läti parimaid e-poode, millel on õnnestunud oma valdkonna konkurentide seas silma paista, mis rakendavad parimaid tavasid ning inspireerivad teisi alustama müügiga digikeskkonnas. Tänavu kuulusid žüriisse Omniva müügiosakonna juhataja Māris Kulikovskis, Element Digitali tegevjuht Arnis Jēkabsons, SEB panga VKE ärisegmendi juht Aija Miķelsone, LMT B2C Ilze Saulīte, EComHubi asutaja Gustavs Gotauts, Joomi kaasasutaja Jurijs Ivanovs, Mēness Aptieka e-kaubanduse juht Sniedzīte Vilmane, Mozello tegevjuht Kārlis Blumentāls, Stockmanni Baltikumi e-kaubanduse juht Kristiāna Gruzīte ning All Digital Groupi tegevjuht Daividas Talijūnas.


Internet Explorer ei toeta seda veebisaiti täielikult!